D3 vitamiin 4000IU + TASUTA Magneesiumihelbed 500g

19.90

NB! Ära seda lehte sulge enne kui oled toote ostukorvi lisanud (see on mitteavalik pakkumise leht).

SuperPakkumine sisaldab:

  • D3 vitamiin 4000IU 10ml kookosõliga
  • Magneesiumihelbed 500g

Eestis toodetud

Kõrge kvaliteediga ja kookosõli (MCT)* baasil

Neutraalse maitsega

Väga hea säilivusega

Kõrge D3 sisaldusega (4000IU/tilgas)

Klaaspudelis (plastivaba – fenoolide vaba)

330 PÄEVAKS (1 tilk/päevas)

 

1 tilk D3-vitamiini päevas on tugevalt soovituslik päikesevaesele Põhja-Euroopa elanikule!

Lumiorava D3 vitamiin on kõrge kolekaltsiferooli sisaldusega 4000 IU (100µg ) igas tilgas ning sobib hästi D3 vitamiini vaeguse kõrvaldamiseks ja optimaalse taseme hoidmiseks organismis. Pudelis on 10 ml ehk 330 tilka, millest jätkub täiskasvanule isegi kuni 330-ks päevaks (soovituslik päevane kogus on 1 tilk päeavas).

Vedelal kujul ja rasvlahustuv D-vitamiin on alusaineks 3000 erinevale olulisele protsessile organismis.

Eestis toodetud Lumiorava D3-vitamiin on valmistatud kvaliteetse kookosõli baasil – see on täiesti neutraalse maitsega ja seega väga mugav tarbida. Vitamiin D3 (kolekaltsiferool) pärineb lambavillast toodetud lanoliinist. Vedelal kujul D3-vitamiin on villitud pipetiga varustatud klaaspudelisse.

*MCT-õli nimi tuleneb sõnadest Medium Chain Triglycerides (keskmise ahelaga triglütseriidid). Lumiorava D3 vitamiini tootmisel on kasutatud 100% kookosõli ja see sisaldab ainult keskmise ahelaga rasvhappeid, mis imenduvad organismis teistest rasvadest kergemini ning annavad kiiret ja kauapüsivat stabiilset energiat.

 

LUMIORAVa magneesiumi vannihelbed on toodetud magneesiumkloriidist, mis on üks puhtamaid maailmas kuna on kaevandatud ca 1600 m sügavuselt maapõuest ajaloolise Zechsteini mere põhjast Hollandis. Seal olev magneesiumkloriid on settinud ja puhastunud üle 250 miljoni aasta ja on sellepärast saastest täielikult puutumata. Lumiorava magneesiumihelbed sisaldavad puhast ja looduslikku 47% magneesiumisisaldusega magneesiumkloriidi.

Magneesiumi olulisusest veel: SIIN

Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

D-vitamiini on vaja näiteks:

✓ immuunsüsteemi toetamiseks

✓ kaltsiumi ja fosfori paremaks omastamiseks

✓ soodustamaks luude ja hammaste arengut

✓ vere hüübimise ja südametegevuse töö toetamiseks

✓ infektsiooni- ja diabeediriski vähendamiseks… jpm

D-vitamiini puudusel võib lastel tekkida rahhiit ja täiskasvanutel võib see soodustada osteomalaatsiat ehk luude pehmenemise ning osteoporoosi ehk luude hõrenemise teket, lisaks väga suurt hulka erinevaid tervisehädasid.

Kuna D-vitamiini tase veres on enamusel Eesti elanikel allapoole soovituslikku, siis vähemalt perioodil septembrist aprilli lõpuni, on soovitatav võtta toidule lisaks D-vitamiini rasvlahustuva preparaadina (õlilahuseline toidulisand, mis sisaldab ainult D3-vitamiini). D-vitamiini toidulisandi kasutamine on hädavajalik tubase eluviisi korral.

Enamasti on nii, et toitained ei tööta üksinda ja vajavad enda kõrvale nö teist poolt, et üleüldse saaks toimida. Sarnane lugu on D3 vitamiini ja magneesiumiga – nad töötavad sümbioosis:

1. Magneesium muudab toitainetega ja päikesega saadud d-vitamiini „aktiivsesse vormi“ vereringes
2. Magneesiumi kasutatakse maksimaalselt ainult siis, kui d-vitamiin on muudetud veres aktiivsesse vormi

D-vitamiini tase veres:

Alla 25 nmol/l – raskekujuline vaegus
25-50 nmol/l – vaegus
50 – 75 nmol/l – kerge vaegus
75 – 100 nmol/l – „normaalne“
100 – 175nmol/l – optimaalne
Üle 250 nmol/l – üleannus

NB! D- vitamiini taset saab mõõta erameditsiinilaboris või perearsti vastuvõtul.

Huvitav fakt on see, et ilma kaitsekreemita päikese käes olles toodab nahk D-vitamiini ainult esimese 15-20 min jooksul, edasi hakkab nahk pruunistuma ja D vitamiini tootmine lõppeb. Selle ajaga imendub kehasse ca 15 000-20 000 IU-d (375-500 mcg) D-vitamiini ning piisavalt päikese käes viibides on normaalne D-vitamiini tase veres 150 -230nmol/l.