LUMIORAV Apelsiniõli 10ml

10.00

LUMIORAV’a Apelsiniõli (Citrus sinensis) 10ml, on väga puhas 100% eeterlik õli, magusa ja meeldiva aroomiga meeleolutõstja.  Leevendab seedehäireid, köha, külmetust, nahaekseeme ja stressist põhjustatud unetust, on rahustava toimega. Täiusliku vanninaudingu saamiseks lisa vanniveele ca 2-5 tilka LUMIORAV’a apelsiniõli.

Päritolumaa: Itaalia

Kirjeldus

Apelsiniõlil on antiseptilised ja antibakteriaalsed omadused. On magusa, meeldiva aroomiga. Õli on värvuselt tumekollane või pruunikas-kollane. Eeterlikku õli toodetakse külmpressimise teel apelsini koorest.

✓ Mõjub toniseerivalt, vähendab depressiooni ja närvipinget.

✓ Leevendab seedehäireid, bronhiaalset köha, grippi, ekseeme ja stressist põhjustatud unetust.

✓ Aitab vedelikupeetuse ja ülekaalulisuse puhul.

Kosmeetikas kasutatakse rasuse naha hooldusel, rasedusarmide määrimiseks.

Seguneb hästi lavendli, neroli, sidruni, salvei, mürri, kaneeli, nelgi jm. õlidega. Kasutatakse mitmesuguste kosmeetikatoodete, seebi või jookide lõhnastamiseks/maitsestamiseks.

Apelsiniõli ei ole soovitav kasutada enne päevitamist ja allergilise naha korral! Fototoksiline! Ei ole soovitav kasutada enne päevitamist ja enne solaariumi külastust. (võib sisaldada furaani C4H4O, mis võimendab UV kiirgust.)

Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta. Doseerimine Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka.

Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta.

Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest.

Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest.

Lapsed vanuses kuni 18 kuud pigem eeterlikke õlisid mitte kasutada. Juhul kui, siis: 
Massaazh: 1 tilk eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: 1 tilk eeterlikku õli lahjendatuna 5ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.

Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi. REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.

Keemiliselt koostiselt sisaldab 90% ulatuses monoterpeene: peamiselt d-limoneeni ca 85-90%, tetraterpeene 4-8%, aldehüüde 3-8%, alkohole 2-6%

Säilitamine
Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas. Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.

Sulle võib meeldida ka…