LUMIORAV Lavendliõli 10ml

12.00

LUMIORAV’a Lavendliõli (Lavandula Angustifolia) 10ml, on väga puhas 100% eeterlik õli. Tema meeldiv aroom sisendab puhtusetunnet, on toniseeriva ja rahustava toimega (leevendab depressiooni, peavalu, närvipinget). Hea antiseptikuna – sobib naha, haavade ja kergetete põletuste määrimiseks. Täiusliku vanninaudingu saamiseks lisa vanniveele ca 2-5 tilka LUMIORAV’a lavendliõli.

Päritolumaa: Inglismaa

Kirjeldus

Lavendliõli toodetakse destilleerimise meetodil. On värvitu või kahvatukollase värvusega. Lillelis-herbaalne aroom, on mahedama lõhnaga kui laialeheline lavendel. Sisaldab peamiselt linalooli ca 25-45% ja linalüülatsetaati. (Lavendel latifolia sisaldab peamiselt kamprit ja tsineooli. See on nende kahe lavendli peamine erinevus).

Õli soodustab uue nahakoe tekkimist, leevendab mitmesuguseid nahahaigusi nagu akne, psoriaas, ekseemid, põletikud jne. Aitab vähendada külmetushaigusi, lihasevalusid, psoriaasi, vereringehäireid (inhalatsioon, salvid, nahasegud õlide baasil, kreemid, saun). Võib kasutada putukahammustuste ja vistrike määrimiseks.

Lavendliõli määrimine meelekohtadele leevendab peavalu ja soodustab uinumist (paar tilka õli padjapüürile).Muudes valdkondades on lavendliõli kasutatud näiteks tammepuust mööbli poleerimiseks, putukate tõrjevahendina. Lavendli eeterlik õli on mitmesuguste lõhnaõlide, seepide, kreemide ja muude kosmeetikatoodete tähtsaks koostisosaks. Kasutatakse ka toiduainetetõõstuses peamiselt lõhnalisandina. Lavendliõli kuulub taas erinevate kemotüüpidega õlide hulka.

Lavendliõli on üks väheseid eeterlikke õlisid, mida kasutamisel ei pea ilmtingimata lahjendama alusõliga.

 

Säilitamine
Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas. Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.