Postitatud

Magneesiumi ja D3 vitamiini seosed

Magneesiumi ja D3

Inimorganismi keemiline koostis on oluline ning tähtis on tagada tasakaal. Täna räägime magneesiumi ja D3 vitamiini seostest. Kokkuvõtvalt on oluline on teada, et vitamiin D3 ilma magneesiumita ei imendu ning seega ei piisa organismi D vitamiini taseme tõstmiseks ainult vitamiini lisaks võtmisest vaid on vajalik ka piisavalt magneesiumit tarbida.

D3-vitamiini ehk päikesevitamiini olulisus hea tervise seisukohalt on ilmselt selge kõigile eestimaalastele. Kuid kui D3 vitamiini võetakse toidulisandina tihti, siis ilmselt magneesiumi ja D3 vitamiini otsene seos ei ole kõigile teada. Üha suurem hulk inimesi kasutab D3 vitamiini toidulisandina ja see on meie laiuskraadi päikesepuudust arvestades väga mõistlik tegevus.

Toome välja mõned olulised faktid, mida on D vitamiini tarvitamise juures hea teada. Magneesiumipuuduse korral võivad D3 vitamiini tarvitamisel tekkida kõrvaltoimetena probleemid, mida on esmapilgul toidulisanditega keeruline seostada on. Nendeks kõrvaltoimeteks võivad olla näiteks peavalud, halb enesetunne, unetus, närvilisus, lihaskrambid, südamepekslemine, kõhukinnisus. Kõik need viitavad ka ilmselgelt magneesiumi puudusele.

Alati leidub inimesi, kes d-vitamiini toidulisandeid ühel või teisel põhjusel ei talu, aga õnneks saab enamiku nendest põhjustest kõrvaldada piisava magneesiumi tarbimisega.

Enamasti on nii, et toitained ei tööta üksinda ja vajavad enda kõrvale nii öelda teist poolt, et üleüldse saaks toimida. Sarnane lugu on D3 vitamiini ja magneesiumiga – nad töötavad sümbioosis:

 1. Magneesium muudab toitainetega ja päikesega saadud d-vitamiini „aktiivsesse vormi“ vereringes
 2. Magneesiumi kasutatakse maksimaalselt ainult siis, kui d-vitamiin on muudetud veres aktiivsesse vormi

Selliselt töötabki süsteem mõlemat pidi. Kui magneesium on ammendumas, siis ei ole sa mitte lihtsalt magneesiumipuuduses vaid kehas ei toimu ka d-vitamiini normaalset omastamist.

Sellest tulenevalt võidakse tõlgendada ebaõigelt sümptomeid ja määrata rohkem d-vitamiini, teadmata, et see tegelikult ei tööta üksinda ja võib liigtarbimisel hoopis negatiivseid kõrvaltoimeid tekitada. Siiski on d3 vitamiin inimesele ülioluline ja igapäevaselt vajalik vitamiin.

Postitatud

Hüpomagneseemia seos 2. tüübi diabeediga

Hüpomagneseemia

Magneesiumipuudus (nimetatakse ka hüpomagneseemia) kehas võib endaga kaasa tuua lugematu hulga haigusseisundeid ning kuna see on meie jaoks üks olulisemaid mineraalaineid on seda palju uuritud.

Kroonilist magneesiumi defitsiiti seostatakse suurenenud riskiga erinevate haigusseisundite tekkimisel – ateroskleroos, hüpertensioon, südame rütmihäired, insult, muutused lipiidide metabolismis, insuliinresistentsus, 2. tüüpi diabeet, osteoporoos, depressioon ja teised neuropsühhiaatrilised häired. Lisaks sellele võib magneesiumidefitsiit olla üks patofüsioloogilisi linke, mis võib selgitada põletiku ja oksüdatiivse stressi seost vananemisprotsessiga ning paljude vananemisega seotud haigustega. Täna keskendume haigusele, mis puudutab väga paljusid inimesi nii otseselt kui ka kaudselt.

Hüpomagneseemia seos 2. tüübi diabeediga

Diabeediga puutub Eestis igapäevaselt kokku umbes 70 000 inimest ning maailmas üle 400 miljoni inimese. Pöörame erilist tähelepanu 2. tüübi diabeedile, mida teadaolevalt põeb Eestis umbes 65 000 inimest ning arvatakse, et umbes sama palju on inimesi, kes ise veel oma haigusest teadlikud ei ole. Selle haiguse puhul puhul ei tooda kõhunääre piisavalt või üldse insuliini või on selle mõju organismis on puudulik. Insuliin aitab hoida glükoosi ehk veresuhkrut stabiilsena transportides selle ülejääke maksa, lihastesse ja rasvarakkudesse. Magneesium mängib olulist rolli glükoosi ja insuliini ainevahetuses. Hiljutised uuringud on näidanud, et magneesiumi omastamine on pöördvõrdeliselt seotud 2. tüüpi diabeedi esinemissagedusega. See leid viitab sellele, et suurenenud magneesiumirikaste toiduainete tarbimine võib vähendada 2. tüüpi diabeedi riski.

Diabeedi ja magneesiumi seoseid käsitlevaid uuringud on tehtud väga palju. Juba 1952 aastal uuriti insuliinitundlikkuse ja magneesiumi vahelist seost, kus näidati, et hüpomagneseemia soodustab insuliiniresistentsust ja sellest tulenevalt hüperglükeemia teket. Kõige sagedamini esineb magneesiumi defitsiiti 1. ja 2. tüüpi diabeediga patsientidel. Põhjuseks võib olla kas puudulik manustamine toiduga, suurenenud väljutamine neerude kadu, krooniline kõhulahtisus või magneesiumi imendumist takistavad ravimid. Tervetel inimestel on normaalne magneesiumi tase seerumis 0.76-1,15 mmol/l, paljude teadlaste hinnagul peaks see olema isegi vähemalt 0,85 mmol/l ning seda eriti diabeediga patsientide puhul. Hüpomagneseemia puhul on see alla 0,75mmol/l. 

Kuigi magneesium on väga oluline mineraalaine, on selle piisavust organismis keeruline hinnata, sest lõviosa magneesiumist paikneb rakkudes, pehmetes kudedes ja luudes. Kliinilises meditsiinis on kõige tavalisem test kiire hinnangu andmiseks seotud magneesiumi tasemega seerumis, kuid on oluline teada, et see ei väljenda organismi tegelikku magneesiumi taset, sest seal asub vähem kui 1% kogu keha magneesiumist. Seega on selline analüüs ebausaldusväärne ning sellele infole tuginedes ravi määramine võib hoopis patsiendile kahjulikuks osutuda. Seetõttu tuleks alati teha täpsem magneesiumi analüüs (näiteks RBC test).

Hüpomagneseemia seos diabeediga on teaduslikult tõestatud

On tehtud hulgaliselt uuringuid 2. tüüpi diabeediga haigetel magneesiumi mõjust ainevahetusele, eriti süsivesikute ja lipiidide ainevahetusel. Ühe uurimuse eesmärk oli välja selgitada, kas magneesiumi manustamine vähendab diabeedi hilistüsistustest tingitud vaevusi.
Põhirõhk oli asetatud diabeetilisest neuropaatiast tingitud vaevuste (öised krambid, tundlikkusehäired jm) vähendamisele. Uuringus osales 48 diabeedihaiget. Neist 20 patsienti põdesid 1. tüüpi ja 28 1. tüüpi diabeeti. Hb 1Ac (veresuhkur) tase oli 6,9-8,5 mmol/l. Vastavate kaebustega patsiendid võtsid 1-2 päeva 1,6-2 g Mg ööpäevas. Hiljem vähendati annust kuni 400 mg ööpäevas vastavalt patsiendi soole, kaalule, vanusele. Magneesiumikuur kestis 2 nädalat kuni kuu. Patsiente jälgiti kuue kuu jooksul.
Tulemused: 89%-l patsientidest paranes subjektiivne enesetunne. Öised krambid, valud jalgades, piinav külmatunne jm nähud vähenesid või taandusid. Kahel juhul oli märgata neuropaatilise turse vähenemist/taandumist jalgadel.

 

Tuginedes paljudele uuringutele saab välja tuua järgmist:

 • Vähene magneesiumi tarbimine toiduga on seotud 2. tüübi diabeedi ja metaboolse sündroomi arenguga.
 • 2. tüübi diabeet on sageli seotud nii ekstratsellulaarse kui intratsellulaarse magneesiumi defitsiidiga.
 • Uuringutest ilmneb, et kroonilise magneesiumipuudusega patsientidel esineb sageli 2. tüübi diabeet.
 • Insuliin ja glükoos on olulised magneesiumi ainevahetuse regulaatorid.
  Rakusisene magneesium mängib olulist rolli insuliini toime reguleerimisel, insuliini poolt vahendatud glükoosi kogunemisel ja veresoonte toonuses.
 • Peamised tegurid, mis 2. tüübi diabeetikutel magneesiumi taseme organismis liiga madalale viivad on vähene magneesiumi tarbimine ja suurenenud magneesiumikaotus urineerimise kaudu.
 • Diabeediga patsientidel esinevate metaboolsete profiilide puhul on magneesiumi lisamise eeliseid leidnud enamus kliinilisi uuringuid. Vähenenud magneesiumi tarbimine ja/või selle suurenenud kaotus urineerimise kaudu on üks olulisemaid magneesiumidefitsiidi põhjuseid 2. tüüpi diabeetikutel, samas kui magneesiumi imendumine ja sidumine tundub olevat säilitatud. Magneesiumidefitsiit võib eelneda ja põhjustada insuliini retseptori resistentsust ja muuta glükoositaluvust.
 • Magneesiumipuudus võib olla seotud 2. tüübi diabeedi komplikatsioonidega. On leitud seoseid iooniliste muutuste ja ehhokardiograafiliste indeksite muutuste vahel. Rakusisene magneesium, mida mõõdeti (in vivo) skeletilihastes ja ajus 31P-NMR-ga, oli otseselt seotud aordi läbilaskevõimega.
 • Madal magneesiumitaseme on seotud suurenenud arütmiate levimusega ja neerufunktsiooni kiirema nõrgenemisega 2. tüübi diabeediga rasvunud isikutel. Seega peetakse hüpomagneseemiat diabeetilise nefropaatia süvenemise täpseks ennustajaks.
 • Paljud inimeste ja ka loomadega läbi viidud uuringud on näidanud, et vähese magneesiumisisaldusega dieet võib põhjustada insuliiniresistentsust. Lammastel põhjustas magneesiumipuudulik toit insuliini vahendatud glükoositarbimise märkimisväärset langust; tervetel naistel on madal insuliinitase tühja kõhuga otseselt seotud sellega, kui palju magneesiumit tarbitakse; noortel mittediabeetikutest afroameeriklastel seostus madal magneesiumitarbimine insuliiniresistentsusega ning rottidel põhjustas madala magneesiumisisaldusega dieet diglütseriidide ja glükoositaseme tõusu veres.

Kokkuvõte

Kuigi paljud arstid kipuvad magneesiumi tähtsust alahindama, on magneesiumitaseme uurimine diabeedihaigete puhul asjakohane.  Inimestel, kel on seerumis magneesiumidefitsiit, on suurenenud oht glükoositolerantsuseks ja/või 2. tüübi diabeedi tekkeks. Magneesiumi tarbimine on välja pakutud ennetava vahendina 2. tüübi diabeedi ja selle metaboolse kontrolli ennetamiseks.

Kokkuvõttes näib, et magneesiumirikas dieet ja täiendav magneesiumi tarbimine avaldab 2. tüübi diabeediga inimestele kasulikku mõju parandades insuliiniresistentsust, oksüdatiivset stressi ja süsteemset põletikku.

Hüpomagneseemiani võivad viia näiteks alkoholism, halvasti kontrollitud diabeet, endokriinsed põhjused, neeruhaigused ja ravimite kasutamine, sealhulgas antibiootikumid, kemoteraapilised ravimid ning diureetikumid. Kui kahtlustad, et sul võib olla hüpomagneseemia, tasub oma toidulauale lisada hulgaliselt magneesiumirikkaid toiduaineid ning samuti tasub end turgutada nahakaudse magneesiumiteraapiaga.

 

Kasutatud materjal ja viited:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4549665/

Referaat “Universaalne magneesium” 2015 Tiina Pihlak

http://drsircus.com/diabetes/reversing-insulin-resistance-the-insulin-magnesium-story/

http://www.diabetes.ee

Postitatud

8 märki sellest, et sul on D vitamiini puudus

D vitamiini puudus

Kuigi päevad muutuvad juba silmnähtavalt pikemaks, siis päris kevad on veel kaugel ning enne seda tabab paljusid meist kevadväsimus. See on tihti tingitud sellest, et organismis on talve jooksul tekkinud D vitamiini puudus. D3 vitamiini nimetatakse ka päikesevitamiiniks, kuna selle parimaks looduslikuks allikaks ongi loomulik päikesevalgus, mida meil Eestis suur osa aastast napib. Pole ka ime, et hinnanguliselt on D vitamiini puudus umbes 75% eestlastest. Kas ka sina kuulud nende hulka või oled alates oktoobri kuust korralikult D vitamiini lisaks tarvitanud ning astud kevadele vastu energilisemalt kui kunagi varem?

D vitamiini puudus ei anna endast koheselt märku ning sümptomid võivad tekkida alles aastate pärast, kuid D vitamiini taset tasub kindlasti kontrollida, kui märkad mõnda järgnevatest märkidest:

 1. Oled tihti tõbine. Üks D vitamiini ülesannetest on immuunsüsteemi toetamine. Kui satud tihti külmetushaiguste, nohu, köha jne ohvriks, siis võib see anda märku D vitamiini puudusest.
 2. Oled pidevalt väsinud. Väsimusel võib olla palju erinevaid põhjustajaid, kuid D vitamiini puudus on siin üks võimalikke süüdlasi.
 3. Krooniline seljavalu. Uuringud on näidanud, et madalama D vitamiini tasemega inimestel valutab selg tihedamini.
 4. D vitamiini puudusega on seostatud ka depressiooni, seda eriti just vanemate inimeste puhul.
 5. Halvasti paranevad haavad. See ei ole küll õnneks tihti esinev sümptom, aga on leitud, et vilets D vitamiini madal tase takistab haavade kiiret paranemist.
 6. Luude hõrenemine. D vitamiini üheks tähtsaks tegevuseks on aidata kaltsiumil imenduda ning see omakorda tagab meile tugevad luud.
 7. Juuste välja langemine. Selle kohta pole küll veel väga palju uuringuid tehtud, aga D vitamiini puudust on seostatud alopeetsiaga.
 8. Ühe uuringu kohaselt on 71% inimesi, kel on krooniline lihasvalu ühtlasi D-vitamiini puuduses.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et D vitamiini puudus põhjustab päris paljut ebameeldivat. Paljude eeltoodud punktide kohta ei ole küll veel väga põhjapanevaid uuringuid, aga kuna kindel on see, et suur osa meist ei saa seda tähtsat vitamiini loomulikul teel piisavalt. Kuna mõistliku tarbimise korral on seda üle doseerida peaaegu võimatu, siis on tasub oma tervisele teene teha ning talvisel ajal D3 vitamiini lisaks tarbida.

Kui sinu D vitamiini varud otsa on lõppenud, siis lisa saad tellida siit.

Postitatud

Pidupäevaks sobivad tervislikud peedi-lõhe korvikesed

Peedi-lõhe korvikesed

Meie armsa kodumaa sünnipäev on kohe käes ning sel puhul on ikka tavaks midagi pidulikumat lauale sättida. Meie lauda ehivad sel aastal teiste hõrgustiste kõrval kindlasti ka peedi-lõhe korvikesed, mis on muu hulgas ka magneesiumirikastest toiduainetest pungil.

Täistera rukkijahu 100 g sisaldab 121 mg magneesiumit. Lisaks sellele on seal veel palju muid kasulikke mineraalaineid ning B-grupi vitamiine. Selles leiduvad kiudained on kasulikud kogu organismile ning eriti seedimisele. Peet sisaldab 100 grammi kohta 20 mg magneesiumit, lisaks on see hea antioksüdantide ning folaatide allikas ning selles leiduvad nitraadid parandavad vastupidavust. 100 g lõhes on 26 mg magneesiumit ning lisaks ka ohtralt kasulikke oomega 3 rasvhappeid.

Nende tervislike korvikeste valmistamine ei ole keeruline, kuid kui soovid selle protsessi veelgi lihtsamaks teha, siis mõistagi sobib siin kasutada ka kauplustes saada olevaid rukkikorvikesi, mille kasutamisel küpsetamise aja kokku hoiad.

 

Peedi-lõhe korvikesedpeedi-lõhe korvikesed

Korvikeste küpsetamiseks vajad:
300 g täistera rukkijahu
75 g võid
75 g hapukoort
Maitse järgi soola ning kuivatatud tillihelbeid

Kreemi jaoks vajad:
200 g toorjuustu
1 väiksem keedetud peet
Maitse järgi mädarõigast, soola ning sidrunimahla

Serveerimiseks vajad:
Tumerohelisi salatilehti – näiteks beebispinatit
Külmsuitsulõhet ning keedetud peeti

Valmistamine:

 1. Haki jahu soola ja võiga ühtlaseks puruks, seejärel sega juurde hapukoor ning tilliseemned ning sega kuni saad ühtlase taignapalli. Kui vaja võid lisada natuke külma vett (max 1 supilusikas).
 2. Suru tainas ühtlaset õhukese kihina minimuffini vormidesse. Paras paksus on 1-2 mm.
 3. Enne küpsetama hakkamist jahuta tainas vormi sees korralikult maha kas külmkapis või sügavkülmikus.
 4. Küpseta 200 kraadini eelkuumutatud ahjus umbes 5-7 minutit kuni korvikesed mõnusalt krõbedad.
 5. Enne vormist eemaldamist lase täielikult jahtuda.
 6. Kreemi jaoks püreeri väike peet saumikseriga ning sega kokku toasooja toorjuustu ning maitseainetega.
 7. Serveerimiseks aseta iga korvikese põhja väike salatileht ning selle peale tõsta või pritsi kreem.
 8. Kreemi peale rulli roosikesteks õhukeselt viilutatud keedupeet ning suitsulõhe.

Retsept ilmus algselt siin.

Postitatud

TOP 10 fakti magneesiumist

 

 1. Magneesium on vajalik organismis 700-800 ensüümisüsteemi nõuetekohaseks toimimiseks, mistõttu on see seotud mitmete sümptomite ja vähemalt 65 tervisliku seisundiga.
 2. Enamik inimesi maailmas,70-80 protsenti on magneesiumipuuduses.
 3. Toiduga saadav liigne kaltsium vähendab magneesiumivarusid kehas ja inimesed saavad liiga palju kaltsiumi, tarbides kaltsiumi toidulisandeid, kaltsiumiga rikastatud toiduaineid või piimatooteid. Magneesiumi ja kaltsiumi suhe kehas peaks olema 4:1 magneesiumi kasuks.
 4. Magneesiumi on mullas väga vähe ja seega massiliselt toodetud toiduainete tarbimisel ei ole võimalik saada kehale vajalikku magneesiumi kogust toiduga, mistõttu tuleb magneesiumi enamasti eraldi täiendavalt tarbida.
 5. Paljud magneesiumi toidulisandid põhjustavad kõhulahtisust, mistõttu ei saa neid tarbida vajalikus koguses, et leevendada magneesiumipuudust.
 6. Magneesiumipuudus võib põhjustada mitokondrite düsfunktsiooni.ATP (adenosiintrifosfaat) energia molekulid valmistatakse mitokondrites Krebsi tsükli kaudu. Selle tsükli 6 sammu kaheksast sõltuvad piisavast magneesiumitasemest.
 7. Seerumi magneesiumi analüüs on ebatäpne, kuid see on endiselt standardne test, mida kasutatakse haiglates ja enamikes kliinilistes uuringutes. Kasutada tuleks täpsemat magneesiumi RBC analüüsi.
 8. Magneesiumidefitsiit on krooniliste haiguste– diabeedi, südamehaiguste, kõrge vererõhu, kõrge kolesterooli, migreeni, IBS-i (ärritunud soole sündroom) ja kõrvetiste peamine tegur. Lisaks sellele vähendavad kõigi nimetatud seisundite raviks kasutatavad ravimid magneesiumitaset, põhjustades sageli sümptomite halvenemist.
 9. USA toidu- ja ravimiamet ütleb, et kui öelda, et magneesium aitab neid magneesiumipuuduse sümptomeid ravida, siis teeb see magneesiumist ravimi, ja see peab läbima kalli ravimite testimise protseduuri! Seega, ei tohi ametlikult öelda, et magneesium ravib…
 10. Magneesium omastub väga hästi nahapinna kaudu. Selleks on hea kasutada magneesiumkloriidi soolaga jalavanne ja ülekeha vanne.
Postitatud

Kuidas Merike esimest korda kolmekümne aasta jooksul korralikult magada sai ning rahutute jalgade sündroomist vabanes

“Näpistan veidi väärtuslikku aega ja panen oma kogemused kirja.

Olen kergendanud magneesiumi abil rahutute jalgade sündroomi, kus unehäired ja rahutus on juba viimase mõistuse peast viinud. Pärast ühepäevast suurtes kogustes magneesiumiõliga määrimist magas patsient nagu nott esimest korda kolmekümne aasta jooksul.
Magneesium on niivõrd elutähtis, et sellest võiks iga tervisehäire puhul alustada. Kapslid-tabletid on väga kallid ja ei anna kohest tulemust. Läbi naha imendub mg koheselt ja annab ka kohese tulemuse. Ärge uskuge neid, kes räägivad, et läbi naha ei imendu. Imendub, ja kuidas veel!

Ka peavad kogused olema kordades suuremad ametlikult soovitatust.

Minul endal algasid neli aastat tagasi tugevad krambid jalgades, värinad ja fastiitsiad kogu keha ulatuses. Käisin läbi eesti tippspetsialistid, kahtlustati ALSi. Ja kui viimane spetsialist mulle kaastundlikult naeratades ütles, et teised minutaolised on juba ammu ratastoolis, krampide vastu ei ole ravimit ega süsti, mis aitaks, tuleb õppida sellega elama, sain aru, et mind ei aita keegi peale minu enda. Samal päeval läksin üle toortoitumisele ja manustasin magneesiumiõlina 1600 ja 2000 milligrammi magneesiumi päevas. Kahe nädala pärast oli minu tervis korras.

Praegu pean jätkuvalt manustama magneesiumi. Kuna toiduga praktiliselt midagi organismi ei saabu, tuleb regulaarselt magneesiumi kasutada lisaallikatest.

Inimesed on saanud abi praktiliselt koheselt ärevushäirete, depressiooni, liigesehädade korral.”

– Merike –

Postitatud

9 märki, et sul on magneesiumipuudus ning kuidas sellest vabaneda

magneesiumipuudus

“Magneesium on vajalik iga raku funktsiooni jaoks soolest kuni ajuni, seega pole ime, et see mõjutab nii palju süsteeme ja funktsioone kehas.”

 1. Jalakrambid– kuna magneesiumil on roll neuromuskulaarsetes signaalides ja lihaskontrakstioonil, siis teadlased on täheldanud, et magneesiumi puudus on selles sage süüdlane.
 2. Unetus– magneesiumi puudulikkus on sageli põhjuseks unehäiretele, sealt edasi ärevusele, hüperaktiivsusele ja rahutusele. See on nii sellepärast, et magneesium on oluline GABA (gamma-aminobutüülhape) funktsioonis.
 3. Lihasvalud ja fibromüalgia– uuriti, millist rolli magneesium mängib fibromüalgia sümptomite juures, ja avastati, et magneesiumi tarbimise suurenemisel vähenes valu ja samuti paranesid vere immuunmarkerid.
 4. Ärevus– kuna magneesiumi puudus võib mõjutada kesknärvisüsteemi, täpsemalt GABA tsüklit kehas, siis selle kõrvaltoimed võivad olla ärrituvus ja närvilisus. Puuduse süvenemine võib suurendada ärevust ja rasketel juhtudel põhjustada depressiooni ja hallutsinatsioone.
  On fakt, et magneesium rahustab keha, lihaseid ja aitab parandada meeleolu. See on üldise meeleolu jaoks oluline mineraal. Üks asi, mida soovitada ärevuse puhul patsientidele, on kasutada magneesiumi igapäevaselt ning see on toonud ka häid tulemusi.
 5. Kõrge vererõhk– magneesium töötab koos kaltsiumiga, et hoida õiget vererõhku ja kaitsta südant. Nii, et kui teil on magneesiumipuudus, siis võib olla ka madal kaltsiumi tase ja kalduvus kõrgele vererõhule.
  241,378 osalejaga uuringus, mis avaldati ajakirjas “American Journal of Clinical Nutrition”, selgus, et kõrge magneesiumisisaldusega toit võib vähendada insuldi riski 8 protsenti. See on märkimisväärne, arvestades, et hüpertensioon (kõrge vererõhk) põhjustab 50 protsenti isheemilistest insultidest maailmas.
 6. Diabeet(II tüüp) – üks peamisest magneesiumi puuduse põhjustest on II tüüpi diabeet, aga see on ka samas sagedaseks sümptomiks. UK teadlased avastasid, et uuritud 1452st täiskasvanust oli madal magneesiumi tase 10 korda sagedasem uutel diabeetikutel ja 8,6 korda sagedasem juba diagnoositud diabeediga inimestel.
  On ootuspärane, et magneesiumirikka toitumisega saab oluliselt vähendada 2. tüüpi diabeedi riski, ja seda magneesiumi rolli tõttu suhkru ainevahetuses. Teine uuring avastas, et lihtne magneesiumi toidulisand (100 mg / päevas) alandas diabeedi ohtu 15 protsenti!
 7. Väsimus– madal energiatase, nõrkus ja väsimus on ühised magneesiumi puuduse sümptomid. Enamikul kroonilise väsimuse sündroomiga patsientidel on samuti magneesiumi puudulikkus. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskus teatab, et 300-1000 mg magneesiumi päevas aitab, kuid sa peaksid olema ka ettevaatlik, sest liiga palju magneesiumi võib põhjustada kõhulahtisust.
  Kui teil tekib see kõrvaltoime, võite lihtsalt vähendada veidi annust kuni kõhulahtisus kaob. Kõhulahtisuse vastu aitab ka suurepäraselt nahakaudne magneesiumi kasutamine.
 8. Migreen ja peavalud– magneesiumi defitsiit on seotud migreeniga oma tähtsuse tõttu neurotransmitterite tasakaalustamisel kehas. Topeltpimedad platseebokontrolliga uuringud on näidanud, et 360-600 mg magneesiumi päevas, võib migreeni sagedust vähendada kuni 42 protsenti.
 9. Osteoporoos– Rahvuslik Tervise Instituut teatab, et “Keskmine inimese keha sisaldab umbes 25 grammi magneesiumi ja umbes pool sellest on luudes.” Seda on oluline mõista, eriti eakatel, kes on ohus luude nõrgenemisega.
  Õnneks on lootust! Uuring avaldati ajakirjas “Biology Trace Element Research” milles avastati, et magneesiumi toidulisandid aeglustavad osteoporoosi arengut “oluliselt” ja seda vaid 30 päevaga. Lisaks magneesiumile peaks kaaluma ka vitamiinide D3 ja K2 liamist, et aidata loomulikult parandada luutihedust.

Tehes magneesiumkloriidi jalavanni enne voodisse minekut või õhtusööki, on parim aeg täiendada magneesiumivarusid. Samuti lisades magneesiumi-rikkaid toiduaineid õhtusöögi ajal – nagu näiteks spinat (aga see võiks olla mahedalt kasvatatud).

Postitatud

Kuidas Koidu jalakrampidest vabanes

jalakrampidest

“Jalad on mul krampi tõmmanud ikka väga kaua. Mäletan noorest põlvest, et kartsin natuke ujumist, et mis siis saab, kui jalg krampi tõmbab.
Eriline jalakramp on meeles sünnituslaualt. Kõrvalt vaadates võis ju isegi naljakas olla, kui ma üht jalga püüdsin taeva poole sirgu ajada. Üle elasin nii sünnitusvalu kui krambivalu.
Nüüd kui olen juba 61 aastane, hakkasid jalad kõvasti krampi tõmbama. Sõin magneesiumi tablette, aga erilist tulemust ei olnud. Kartsin nii teatris kui mujal avalikus kohas – mis saab krambi korral. Ja krampi lõid ka mõlemad jalad korraga. Selverist ostsin väikese paki helbeid, kasutasin need ära. Ja siis leidsin teie hea pakkumise. Ütlen ausalt, et ma ei teinud jalavanne 30 päeva järjest, vaid väikeste vahedega. Ja sellest on ka kasu olnud! Nüüdseks on helbed otsas ja pean hakkama uusi varuma. Jalad pole praegu krampi tõmmanud, aga kaela lööb ikka vahel kramp.
Ja esimene karp helbeid tuli mulle lihtsalt tellimise peale, maksnud ma veel polnudki.
Igatahes suur tänu Teile ja soovin uusi helbeid nii endale, kui julgen soovitada ka teistele.”

– Koidu –

Postitatud

Kes peaksid magneesiumi tarbima?

magneesiumi

Tegelikult kõik 🙂

Aga eelkõige järgmised inimesed:

Kõik kelle LIHASED KISUVAD KRAMPI ja keda vaevavad SPASMID.

Kõik kellel on PROBLEEME SÜDAMEGA.

LAPSED. Magneesium toimib rahustava vahendina hüperaktiivsetele lastele, samas väikestel koolilastel on tähtis arendada kannatust ühekülgse töö tegemiseks (istuda tundides, teha kodutöid). Kõige mõistlikum on magneesiumi anda õhtul (näiteks jalavann magneesiumkloriidiga või magneesiumtsitraat suukaudselt), siis magab laps rahulikumalt. Kindlasti on vajalik lastele, kes tegelevad spordiga.

RASEDAD. Kohe pärast seda, kui selgub, et naine ootab last, peab hakkama kasutama kolme tähtsaimat toitainet: magneesiumi, omega-3 rasvhappeid ja bioflavonoididega C-vitamiini. Magneesium aitab vältida rasedusaegseid turseid. Need kolm komponenti on vajalikud ka imetamise ajal.

BÜROOTÖÖTAJAD. Suurema osa ajast umbsetes ruumides veetvatele ning stressirohket tööd tegevatele väheliikuvatele inimestele on soovituslik magneesiumi jalavann või profülaktiline annus (nt magneesiumtsitraati) enne magamaminekut.

KESKEALISED NAISED. Eriti, kui kasutatakse hormoonpreparaate (need alandavad magneesiumi taset veres), lisaks on soovitab võtta B-grupi vitamiine.

VANURID. Vanemaealistel inimestel puudub luude tugevuse ja liigeste paindlikkuse säilitamiseks tihti magneesium ja tsink, mitte kaltsium.

KUI ON STRESS, EKSAMID. Magneesium tagab närvisüsteemi normaalse talitluse ja võimaldab lihtsamini kohanduda igapäevaolukordadega ning vältida paanikat, kuid ei aeglusta mõtlemist. Kooliõpilastel ja tudengitel tasub kasutada õhtuti magneesiumi, kuid hommikul hõlmikpuu preparaati.

KUI TEETE SPORTI VÕI FÜÜSILIST TÖÖD. Peab arvestama, et peale suurt füüsilist koormust langeb organismis magneesiumi tase kõige madalama piirini. Ka need inimesed, kes on jõudnud keskikka ja tegelevad mõne spordialaga (ujuvad või jooksevad õhtul) peavad kasutama magneesiumi profülaktilises mõttes, et mitte südant üle koormata.

OSTEOPOROOSIHAIGED. Nemad peavad kasutama magneesiumi pikaajalislt – see soodustab luumassi tugevnemist, sest magneesium juhib kaltsiumi otse luudesse. Magneesium ei lase kaltsiumi ja kaaliumi luudest välja uhtuda ning stimuleerib luumassi taastumisprotsesse.

DIABEEDIHAIGED. Magneesium aktiveerib insuliini.