Postitatud

4 lihtsat võtet jalakrampidest vabanemiseks

jalakrampidest vabaks

Küllap on enamus inimesi kogenud, mida tähendab see, kui jalg krampi tõmbab. Jalad on tihti just see osa kehast, mis kõige suurema koormuse saab – peavad nad ju tervet meie keha terve päeva enda peal kandma. Normaalses olukorras suudame oma lihaseid nii aktiveerida ehk kokku tõmmata kui ka lõõgastada. Krambi tekkimise hetkel on lihase lõtvumine häiritud ning sinna jääb sisse pinge.

Põhjuseid jalakrampide tekkimiseks on palju – tegemist võib olla ülekoormusega, vedelikupuudusega, magneesiumipuudusega, elektrolüütide tasakaalu paigast ära olemisega ning paljudest haiguslikest põhjustest. Magneesium on üks tähtis elektrolüüt, mille puudus on jalakrampide tekkimise üks suurimaid põhjustajaid ning seega soovitatakse kõigil, kel jalakrampidega mured just seda mineraali juurde tarvitada. Hea variant selleks on näiteks magneesiumihelvestega jalavannid.

Kuidas aga kiiresti tekkinud jalakrampidest lahti saada?

  • Tõmba varbaid tugevalt enda poole, seejärel siruta varbad välja ning korda liigutust seni, kuni kramp vaibub.
  • Masseeri krampi tõmmanud kohta tugevalt. Siin ei ole vaja erilisi oskusi vaid lihtsalt leia üles koht, mis krampis on ning avalda sinna oma pöialdega tugevalt survet ning tee väikeseid ringikujulisi liigutusi.
  • Tõuse püsti ning vii keharaskus krampis jalapeale. Kõverda kergelt põlve. Püsi kuni kramp järele annab.
  • Võid krampis kohale asetada mindagi jahedat – näiteks jääkoti, kuid ära kunagi pane jääd otse nahale ning ära seda seal liiga kaua hoia.

Need võtted on vaid jalakrampidest vabanemise „kiirabi“. Selleks, et jalakrampidest lõplikult vabaks saada nii, et lihased üldse krampi ei kisukski, on tähtis vaadata üle oma söögilaud ning hoida see kiirtoitudest võimalikult puhtana; piisavalt liigutada ning pärast spordi tegemist kindlasti ka venitada; tarbida piisavalt vedelikku ning vajadusel tarvitada lisaks magneesiumit kas toidulisandina või välispidiselt.

Tutvu LUMIORAV planeedi puhtaimast magneesiumkloriidist tehtud toodetega siin.

Hoolitse oma jalgade eest! Nad kannavad sind terve päeva!

Kui soovid magneesiumi ning jalakrampide seose kohta rohkem lugeda, siis ükspõhjalik teadustöö on leitav näiteks siin.