Postitatud

TOP 10 fakti magneesiumist

 

  1. Magneesium on vajalik organismis 700-800 ensüümisüsteemi nõuetekohaseks toimimiseks, mistõttu on see seotud mitmete sümptomite ja vähemalt 65 tervisliku seisundiga.
  2. Enamik inimesi maailmas,70-80 protsenti on magneesiumipuuduses.
  3. Toiduga saadav liigne kaltsium vähendab magneesiumivarusid kehas ja inimesed saavad liiga palju kaltsiumi, tarbides kaltsiumi toidulisandeid, kaltsiumiga rikastatud toiduaineid või piimatooteid. Magneesiumi ja kaltsiumi suhe kehas peaks olema 4:1 magneesiumi kasuks.
  4. Magneesiumi on mullas väga vähe ja seega massiliselt toodetud toiduainete tarbimisel ei ole võimalik saada kehale vajalikku magneesiumi kogust toiduga, mistõttu tuleb magneesiumi enamasti eraldi täiendavalt tarbida.
  5. Paljud magneesiumi toidulisandid põhjustavad kõhulahtisust, mistõttu ei saa neid tarbida vajalikus koguses, et leevendada magneesiumipuudust.
  6. Magneesiumipuudus võib põhjustada mitokondrite düsfunktsiooni.ATP (adenosiintrifosfaat) energia molekulid valmistatakse mitokondrites Krebsi tsükli kaudu. Selle tsükli 6 sammu kaheksast sõltuvad piisavast magneesiumitasemest.
  7. Seerumi magneesiumi analüüs on ebatäpne, kuid see on endiselt standardne test, mida kasutatakse haiglates ja enamikes kliinilistes uuringutes. Kasutada tuleks täpsemat magneesiumi RBC analüüsi.
  8. Magneesiumidefitsiit on krooniliste haiguste– diabeedi, südamehaiguste, kõrge vererõhu, kõrge kolesterooli, migreeni, IBS-i (ärritunud soole sündroom) ja kõrvetiste peamine tegur. Lisaks sellele vähendavad kõigi nimetatud seisundite raviks kasutatavad ravimid magneesiumitaset, põhjustades sageli sümptomite halvenemist.
  9. USA toidu- ja ravimiamet ütleb, et kui öelda, et magneesium aitab neid magneesiumipuuduse sümptomeid ravida, siis teeb see magneesiumist ravimi, ja see peab läbima kalli ravimite testimise protseduuri! Seega, ei tohi ametlikult öelda, et magneesium ravib…
  10. Magneesium omastub väga hästi nahapinna kaudu. Selleks on hea kasutada magneesiumkloriidi soolaga jalavanne ja ülekeha vanne.