Postitatud

Magneesiumi ja D3 vitamiini seosed

Magneesiumi ja D3

Inimorganismi keemiline koostis on oluline ning tähtis on tagada tasakaal. Täna räägime magneesiumi ja D3 vitamiini seostest. Kokkuvõtvalt on oluline on teada, et vitamiin D3 ilma magneesiumita ei imendu ning seega ei piisa organismi D vitamiini taseme tõstmiseks ainult vitamiini lisaks võtmisest vaid on vajalik ka piisavalt magneesiumit tarbida.

D3-vitamiini ehk päikesevitamiini olulisus hea tervise seisukohalt on ilmselt selge kõigile eestimaalastele. Kuid kui D3 vitamiini võetakse toidulisandina tihti, siis ilmselt magneesiumi ja D3 vitamiini otsene seos ei ole kõigile teada. Üha suurem hulk inimesi kasutab D3 vitamiini toidulisandina ja see on meie laiuskraadi päikesepuudust arvestades väga mõistlik tegevus.

Toome välja mõned olulised faktid, mida on D vitamiini tarvitamise juures hea teada. Magneesiumipuuduse korral võivad D3 vitamiini tarvitamisel tekkida kõrvaltoimetena probleemid, mida on esmapilgul toidulisanditega keeruline seostada on. Nendeks kõrvaltoimeteks võivad olla näiteks peavalud, halb enesetunne, unetus, närvilisus, lihaskrambid, südamepekslemine, kõhukinnisus. Kõik need viitavad ka ilmselgelt magneesiumi puudusele.

Alati leidub inimesi, kes d-vitamiini toidulisandeid ühel või teisel põhjusel ei talu, aga õnneks saab enamiku nendest põhjustest kõrvaldada piisava magneesiumi tarbimisega.

Enamasti on nii, et toitained ei tööta üksinda ja vajavad enda kõrvale nii öelda teist poolt, et üleüldse saaks toimida. Sarnane lugu on D3 vitamiini ja magneesiumiga – nad töötavad sümbioosis:

  1. Magneesium muudab toitainetega ja päikesega saadud d-vitamiini „aktiivsesse vormi“ vereringes
  2. Magneesiumi kasutatakse maksimaalselt ainult siis, kui d-vitamiin on muudetud veres aktiivsesse vormi

Selliselt töötabki süsteem mõlemat pidi. Kui magneesium on ammendumas, siis ei ole sa mitte lihtsalt magneesiumipuuduses vaid kehas ei toimu ka d-vitamiini normaalset omastamist.

Sellest tulenevalt võidakse tõlgendada ebaõigelt sümptomeid ja määrata rohkem d-vitamiini, teadmata, et see tegelikult ei tööta üksinda ja võib liigtarbimisel hoopis negatiivseid kõrvaltoimeid tekitada. Siiski on d3 vitamiin inimesele ülioluline ja igapäevaselt vajalik vitamiin.